yaşam koçluğu kursuna gitmeli miyim
İsmail Selçuk DEVECİ

Yaşam Koçluğu Kursuna ,Kişisel Gelişim Programlarına mı Gitmeyelim?

Yoksa Yaşam Koçluğu Danışmanlığımı Almalıyım ?

Değerli Arkadaşlar ;

Kendine yetemeyen bir birey başkalarına nasıl yetebilir ? Bu soruyu kendinize gerçekci bir şekilde sorun. Kendinize yetmeniz için ilerlemeniz gereken yol yaşam koçluğu kursuna gitmek değildir. Yaşam koçluğu hizmeti almaktır.

Yaşam Koçluğu Kursu ,yaşam koçu ünvanını alarak bu konuda ihtisas sahibi olup bu alanda  faaliyet göstermek üzere üzere açılmış bir eğitim akademisidir. Bu akademi ‘de yaşam koçluğunun temel teknik ve uygulama yöntemlerini öğrenirsiniz. Müracaat ettiğiniz kurumlarda sizlere farklı bir takım taahhütler verilebilir.  Bunlara aldanmayın.

Tavistock : Merkezi ingiltere’de bulunan psikoloji mühendisliği alanında çalışmalar yapan bir kurum ,uluslar arası büyüyerek insanların davranışlarına yön veren bilinç altı teknikler ,nlp ,yönlendirme,hipnoz vb bir çok bilemediğimiz teknikleri kullanarak psikoanaliz edip davranışlarını etki altına alan bir örgüttür.Amacı dünyadaki insanların tüm davranışlarını hem bireysel hem kitlesel şekilde  kontrol  altına alabilmektir.

Kuantum ispatlanmış bir bilimdir.  Ancak Bilim yaradılış için aciz bir araçtır. Bunu unutmayın.Bilim adı altında müslümanlık ve Allah kavramlarının saptırıldığı günler yaşıyoruz.  Kendim bizzat bunu yapan eğitim kurumlarına özellikle  giderek test etme şansı buldum. Kuantum Teorisinde anlatılan tüm olaylar bilimsel gerçeklerdir. Bu bilimsel gerçeklerin insana uygulanması da mümkündür. Ancak yaradılışı ve Allah kavramını bilimde sınırlayarak inançlarınız insana yönlendirilerek manipüle edilmektedir. Çok Dikkatli Olun !

Yaşam Koçlarından hizmet alırken dikkatli olun. Özellikle kişisel gelişim kurslarına gitmeyin. Bu konuda uzmanlık almadan kesinlikle kurslara gitmeyin.

Kişisel Gelişim kurslarında da kendi özelliklerinizi tanımadan zaman geçirmeyin.Hem paranıza yazık hem zamanınıza. Size özel ve yeteneklerinize özel eğitimler almalısınız.

Sırf egonuzu tatmin etmek için bu kurslara yazılmayın. Sizi mutlu edecek şey yaşam koçluğu mu yapmak ? Kendi sorunlarınızı bir kenara bırakıp başkalarının problemleri ile mi mücadele etmek ?  Cevabınız Evet ise  bu kursa gidin. Yetenekleriniz içinde yer almayan bir kişisel giriş kursunamı yazılmak istiyorsunuz ? Yapmayın..

 • İşinizde mutlu değil misiniz ?
 • İş bulamıyor musunuz ?
 • Bir yerde çalışıyor ancak  sorunlar var,mutlu değilseniz ?
 • Stres hayatınızın bir parçası mı oldu ?
 • İlişkilerinizde sorun mu var ?
 • Hayattan farklı beklentileriniz mi mevcut ?
 • Girişimci olmak yeni bir iş hayatına  ve yaşama yelken mi açmak istiyorsunuz ?
 • Yanlızlık korkunuz mu var ?
 • Çekingensiniz  yada başarılarılarınızı ortaya mı çıkaramıyorsunuz ?
 • Aile sorunlarınız mı mevcut ?

Yada başka bir sorununuz mu var ? Bunun yeri yaşam koçluğu kursu,kişisel gelişim akademisi  değildir. Gerçekten başarıya ulaşmak istiyorsanız siz ilk adımınızı yaşam koçluğu danışmanlığı alarak atmalısınız. Bu firmaların sizleri Yaşam koçu olmak için verdikleri sertifikalara aldanmayın. O sertifikalar sizleri mutlu etmeyecek. 1 haftada kursununuz bitirilecek  ve elinizde ki kağıt parçaları ile yaşamınıza  kaldığınız yerden ,tek  ve yalnız olarak devam edeceksiniz. Yaşam Koçu sizin bir yol arkadaşınız bir yoldaşınızdır. Öncelikli olarak yeteneklerinizi keşfetmeliyiz.Davanızda bir yol gösterici ve çözümlerinize ulaşmak için size destek olmaya çalışan ve burada hayat deneyimi teknik bilgisi tecrübeleri ile hayatınıza mana ve anlam katan kişilerdir yaşam koçları. Sizleri adım adım ileri taşıyan kişidir. Paranızı alarak NLP ve Yaşam Koçluğu sertifikasını elinize tutuşturan bir kurum değil , sizin gibi bir insandır. Yaşam koçluğu meşakkatli ve özverili bir süreçtir.Sizden istenen bütçeler ile en iyi yaşam koçu ile çalışabilir hayatınıza yön verirken yalnız olmazsınız.

Bu kurslara bazı sorunlarını çözebileceğini inanarak giderseniz ,kapasitenizi aşan farklı bir bela ile karşı karşıyasınız demektir. Siz bir yaşam koçu olacaksanız eğer bunu yaşam koçunuz ile belirleyin. Size sertifika adı altında kağıt parçalarını elinize tutuşturan kurumlar ile belirlemeyin.

Bu neden ile hayatınızda ki bazı sorunların çözümünü Yaşam koçluğu kurslarına giderek değil ,öncelikle yaşam koçları ile çalışarak çözmeye çalışınız.

Profesyonel Yaşam  Koçluğu Alanlarım Aşağıdaki şekildedir. Lütfen bu kurslara gitmeden önce bizler ile görüşünüz fikir ve detaylı bilgi alınız.

Selçuk DEVECİ selcuk@hayatelimde.com 0549 730 10 30

Makina Mühendisi

NLP ,Kuantum Uzmanı  İş Hayatı ve Yaşam  Koçu (Professional Life Coach)

Şirket Yöneticisi

22/07/1982 İstanbul Kadıköy doğumludur.

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendislliği Programını  tamamlamıştır. 1997 yılında başlamış olduğu iş yaşamına   Truzim Sektörü,Bilişim Sektörü ,İnşaat Sektörü,Enerji Sektörü ve Eğitim Sekötüründe  faaliyet göstermiştir.

Profesyonel İş yaşamında Koç Holding Grubuna bağlı Arçelik -LG Klima A.Ş de ve Arçelik A.Ş ‘de Satış ve Pazarlama Mühendisi , Satış Pazarlama Yönetmeni olarak görev yapmıştır.

2013 yılında Devis’So Mühendislik Gıda Bilişim ve Akademi alanlarında faaliyet gösteren grup şirketlerini kurmuştur.  Akademide Devis’So Akademi   makes a future ,  Mühendislikte Devis’So  makes an energy , Bilişimde Devis’Soft  makes a technology Gıda da Spana Pempe Düşün ,Yeşil Yaşa markalarının yaratıcısıdır.  Makina Mühendisleri Odası,Marmara Üniversitesi,Okan Üniversitesi,Boğaziçi Üniversitesi,Doğuş Üniversitesi gibi bir çok üniversitede kişisel gelişim,satış -pazarlama ve mühendislik eğitimleri vermektedir. Akredite Yaşam kocu olan DEVECİ bir çok sektörel firma,çalışanlar ve yöneticilere danışmanlık yapmaktadır. Türkiye’nin ilk ve tek kişisel gelişim romanını kaleme almıştır.Psikoloji Mühendisliği alanında akademik çalışmalar yapmaktadır.

Diploma ve Sertifikalar

Marmara Üniversitesi Makina Mühendisliği

Sakarya Üniversitesi Öğretmenlik Formasyonu

Yeditepe Üniversitesi Profesyonel Koçluk Sertifikası

AC Association For Coaching Onaylı Uluslararası Profesyonel Koçluk Sertifikası

Yeditepe Üniversitesi Uluslararası NLP Diploma Sertifikası

Yeditepe Üniversitesi Yönetici Koçluğu Sertifikası

Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Onaylı Yönetici Koçluğu Sertifikası

Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Eğiticinin Eğitimi Sertifikası

 • Girişimcilik (Yeni İş Kurma ,İş planı yapma ve sizi engelleyen unsurları ortadan kaldırma Süreci  vb )
 • İş Hayatı Danışmanlığı (Size uygun meslek ve yaşam standartlarını sağlamak,para kazanmak,İş Bulma Süreci vb )
 • Yöneticisi Koçluğu
 • Bilinçli Aile Eğitimi
 • Eğitim Öğretim ve Öğrenci Koçluğu
 • Profesyonel İş hayatı ve Yaşam Koçluğu
 • İş Yaşımı Stratejileri ve Yönetici Koçluğu   alanlarında uzmanlaşmıştır.

Selçuk DEVECİ selcuk@hayatelimde.com 0549 730 10 30