Bigo Live Ajans Kaydı Yayıncı Olmak Nasıl Para Kazanılır

Bigo Live’den Nasıl Para Kazanılır?

Bigo’dan para kazanılıyor mu sorusu yayıncılık yapmak isteyen her kişinin merak ettiği sorulardan biridir. Bigo Live ise tabii ki diğer yayın platformları gibi bünyesinde bulunan yayıncılara para kazandıran bir platform. Dlive, nimotv ya da twitch platformlarının aksine daha çok sohbet chatting kategorisinde yayıncıyı bünyesinde bulunduran Bigo Live para kazanma seçenekleriyle gelir kapısı oluşturabiliyor. Bigo’dan para kazanma yöntemleri ise bir hayli fazla. Bigo Live’dan para kazanılıyor mu ? Bigo’dan nasıl para kazanılır? Bahsedelim.

Yayıncı / Ajans Olarak Para Kazanma

Bigo’dan para kazanma için birkaç yöntem var ama en çok gelir getiren yöntemi ilk olarak yazmak istedim. Bigo Live’da anlaşmalı yayıncı olarak sözleşmeli yayıncı olabilir ve sözleşmede belirtilen aylık yayın saati kotasını doldurarak maaşlı bir çalışan gibi maaş alabilirsiniz. Ama sözleşmeli yayıncı olabilmek için yayınlarınız iyi bir izlenme ortalamasına sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde Bigo tarafından sözleşme almanız biraz zor olabilir.

Yayını takip eden izleyici sayınızı arttırabilmek için sosyal medya hesaplarınızda yayın linkinizi paylaşabilir ve takipçilerinizi yayınıza dahil edebilirsiniz. İyi bir izlenme sayısına ulaşmanız durumunda sözleşmeli yayıncı olmak için teklif alabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir ajansa başvurarak sözleşmeli yayıncı olma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Ama ajansa bağlı olarak yapacağınız yayınlardan, bağlı olduğunuz ajans komisyon alacaktır.

Bigo’dan para kazanılıyor mu diye soran kişilerin hoşuna gidebilecek bir diğer yöntem ise ajans kurmak. Bigo Live’a bağlı bir ajans kurarak bünyenize yayıncılar transfer edebilir ve transfer ettiğiniz yayıncıların gelirlerinden belli bir komisyon kazanabilirsiniz. Bu durumda sizin yayın yapmanıza gerek olmayacaktır. Bigo’dan para kazanmak için yapmanız gereken tek şey bünyenizde bulunan yayıncıların daha fazla gelir elde edebilmesi için onları motive etmek ve yayıncılık hakkında bilgilendirmek.

Yayın Sırasında Elde Edilen Hediyeleri Nakite Çevirerek Para Kazanma

Bigo Live’dan para kazanmak istiyorsunuz ama henüz sözleşmeli bir yayıncı değilseniz, aylık maaş alamayacağınız için tek geliriniz yayınlarınızda size gönderilen hediyeler olacaktır. Size gönderilen her hediyenin fasülye karşılığı olacaktır. Burada bahsettiğimiz Fasülye ise bir nevi Bigo Live’a ait para birimidir. Fasülyeleri biriktirdikten sonra reel kazanca çevirebilirsiniz.

Bigo Live’da 1 fasülye kaç tl diye soracak olursanız tam tutarını söylememiz mümkün değil çünkü Bigo Live dolar üzerinden ödemelerini gerçekleştiriyor. Kura bağlı olarak bu tutar değişebilir. O nedenle bir fasülye kaç dolar diye soracak olursanız; 1 fasülye 0,0047619 ABD dolarıdır. Daha anlaşılır bir şekilde anlatacak olursak Bigo’da 210 fasülye biriktirdiğiniz takdirde 1 dolar kazanmış olursunuz.

Bigo Live’dan Nasıl Para Çekilir?

Bigo’dan nasıl para çekilir diye merak ediyorsanız hemen anlatalım. Öncelikle yayın hayatına başladınız ve yayınlarınızda çok fazla hediye kazandığınızı ve bunları fasülyeye çevirdiğinizi varsayalım. Topladığınız fasülye sayısı 6700 adete ulaştığı takdirde para çekme talebi oluşturabilirsiniz.

Fasülyeleri çekmek için tanımlı banka hesabınızı veya payoneer hesabınızı kullanabilirsiniz. Bigo Live’da haftada yalnızca bir kere para çekebilirsiniz ve 1000 doları aşan gelirler için para çekme talepleri ayrı onay gerektireceğinden paranın hesabınıza ulaşması uzun sürebilir. Bu nedenle para çekme taleplerinizi 1000 dolar seviyesine ulaşmadan tamamlamanız, kazancınızın daha önce hesabınıza aktarılmasını sağlayacaktır.

Bigo Live’da Para Kazanmak için Gereken Şartlar ve Miktarlar

Bigo Live’da para kazanmak için belirli miktarlar ve şartlar vardır. Bunlar, aylık ve haftalık olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Haftalık belirlenen görevleri yaparak, para kazanma miktarınızı arttırabilirsiniz. Bu görevler para kazanma açısından fazla etki etmese de, yayın yapma görevleri oldukları için takipçi kazanmanızı sağlayacaktır. Aylık görevlerde ise Bigo sizler için belirli bir miktar belirlemektedir. Örneğin, ayda 20 gün 2 saat yayın yapmanız gerekir. Yayın saati için belirlenen miktarı tamamladıktan sonra fasulyeleri banka hesabınıza çekebilmeniz için belirli alanlar aktif olacaktır.

210 Bigo fasulye = 1$ etmektedir. Ayrıca, yayınlarda aldığınız özel hediyelerin elmas değerleri vardır. Elmaslar, uygulamaya özel yaratılmış sanal hediyeleri satın almanıza yarar, ancak fasulyelerle bu tarz hediyeleri alamazsınız. Fasulyeler ile hediye satın almak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey fasulyeleri elmasa çevirmektir. Fasulyeler elmasa çevrilir, ancak geri fasulyeye çevrilmez. Fasulyeler nakite çevirilebilir ama elmaslar çevirilemez.

  • 210.000 fasulye altındaysanız, genellikle 3-5 iş günü içersinde 1000$ altında ki miktar hesabınıza yatar.
  • 210.000 fasulye üzerindeyseniz, genellikle 25-30 iş günü içersinde 1000$ ve üstünde ki miktar hesabınıza yatar.

Bigo Live’da Yayıncı veya İşveren Olarak Para Kazanma

Bigo Live platformunda birçok insan yeteneklerini canlı yayında sergileyerek para kazanabilmektedir. Uygulama üzerinden bazı şartların yerine getirilmesi ile birlikte sunucu, yayıncı veya işveren olarak para kazanmanın yolları açıktır. Sunucu yani yayıncı olarak çalışan kişi mobil canlı yayın ile belirlenen aylık hedef kişi sayısına ulaşmaya çalışır. Hedeflenen kişi sayısının yakalanması ile birlikte yayıncı olarak çalışan kullanıcı, belirlenen maaşı almaktadır. Hedeflenen kişi sayısının yakalanabilmesi ise reklam, popülerlik, takipçi sayısı gibi uğraşlar ile sağlanabilmektedir. Uygulamada işveren olarak çalışmak ise yayıncıları işe alıp büyük bir ekip kurmanız gerekmektedir. Ayrıca Bigo tarafından belirlenen şartların sağlanması zorunludur.
Her gün kendinize ait özel bir yayın saati belirlemenizi tavsiye ederiz. Örneğin, saat 18.00-21.00 arası her gün yayın açmalısınız. Bu saatlerde sabit yayın açarak, Bigo Live kullanan insanların sizi tanımasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca her gün aynı saat girdiğinizden dolayı sizi seven fan kitleniz tam 18.00 gibi Bigo’da sizi bekliyor olacaktır. Eğer para kazanma yöntemini işveren olarak yapmak istiyorsanız, işiniz biraz daha zor. Pazarlama ve yönetim konusunda çok iyi olmalısınız, ayrıca yayıncılarınıza bağışlar atmalı onları elinizde tutmalısınız. Sunucu ekibiniz büyüdükçe, yeni insanlar onlara bağış ve hediye atmaya başladıkça sizin kazancınızda büyüyecektir.

Sanal Hediyeleri Paraya Dönüştürerek Para Kazanma

Bigo Live uygulaması kullanıcıların birbirine sanal hediye göndermelerini sağlamaktadır. Popüler olan kullanıcılar doğal olarak birçok hediye alabilmektedir. Alınan hediyeler kullanıcının hediye havuzunda toplanır ve istenildiği zaman uygulama tarafından kullanıcının hesabına para olarak aktarılabilmektedir. Bu şekilde para kazanmak için kullanıcının oldukça popüler olması gereklidir. Hediyelerin değeri, gelen hediyeye göre değişmekle birlikte, fasulye olarakta bağış gelmektedir. 210 adet fasulye 1 USD’ye denk gelmektedir. Bigo Live’da para kazanmak için hangi yöntemle olursa olsun popülerlik gerekli şartlardan en önemlisidir. Sunucu, işveren veya hediyeleri paraya dönüştürmek seçenekleri fark etmeksizin kullanıcının popülerlik elde etmesi gereklidir. Para kazanmak için gerekli olan popülerlik ise etkili kullanım ile sağlanabilmektedir. Sanal hediyeler, sayesinde fasulye miktarlarınızı arttırabilirsiniz. Ayda, 1 milyon fasulye kazandığınızı düşünsenize yaklaşık 5000$, Türk Lirası bazında değeri öğrenmek istiyorsanız eğer Google’dan anlık kura bakmanızı tavsiye ederiz.

Bigo Live ‘de resmi yayıncı olarak 80 $ ile 4400 $ arasında para kazabilirsiniz.

Yayıncı Başvurusu

Bigo Live ‘ da istediğiniz kişiyi takip edebilir, engelleyebilir ve takipçileriniz canlı yayına başladığında bildirim almanızı sağlayabilirsiniz. Canlı yayınlarda kullanıcılardan anlık mesaj alabilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz. Yüz binlerce kişinin kullandığı bu popüler uygulamada ücretli yayıncı olabilir, ek gelir sağlayabilirsiniz.

BİGO LİVE’DE RESMİ YAYINCI OLMAKBigo Live En iyi Ajansı

BigoLiveAjansı

Bigo Live’de Resmi Yayıncı Olmak Artık Çok Kolay!Bigo Live ‘de resmi yayıncı olarak 80 $ ile 4400 $ arasında para kazabilirsiniz.

Aranan Nitelikler

  • Ayda en az 30 saat yayın yaparım
  • 15 gün online olarak programı kullanırım
  • Kısa sürede BigoLive’da fenomen olabilirim
  • İçerik üretmek konusunda sıkıntı yaşamam
  • Çok konuskanım, enerjik ve yaratıcı yayınlar yapabilirim
  • Takipçilerimle üretici ve eğlenceli dakikalar geçireceğim
Translate »