Web Sayfası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

    Web tasarımı hazırlanırken; hizmet sözleşmesi, ödemenin faturalandırılması, lisanslı yazılım kullanımı ve sunucu altyapılarının internet üzerinden işlenen suçların denetimi için Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun yetki belgesine sahip olması gerekmektedir. Aksi durumlarda sorumlu olduğunuzu unutmayın.

Web & Grafik Tasarım
Web sitesi hazırlanırken, müşterinin isteği doğrultusunda karşılıklı görüşmelerle eskizlerin oluşturulması ve grafiklerin kurumsallıkla eşleşmesi sağlamak gerekmektedir.

Web Programlama Seçenekleri
Web tasarımı hazırlanırken, isteğe en uygun çözümler sağlayan programlamanın belirlenmesi.

Web Tasarım Optimizasyonu & SEO
Web tasarımı hazırlanırken hedeflenen arama motoru kriterleri önemsenir.Büyük arama motorları;  Google, Yandex, Bing, Yahoo için belirli kıstaslar vardır.Bu arama motorlarında üst sıralarda yer almak için istedikleri yönergeler takip edilmelidir.

Tarayıcı Uyumluluğu ve Sorunsuz Görüntüleme
Web tasarımı hazırlanırken kullanılan web tarayıcılarının(Opera, Chrome, İExplorer, Firefox, vb.) tamamında test edilmelidir.Ayrıca, web sitesinin mobil cihazlarda da sorunsuz görüntülenmesi gerekmektedir.Müşteri isteği doğrultusunda mobil web tasarım hazırlanmalıdır.

Sosyal Medya ve Google Reklam
İnternet kullanıcılarının takip ettiği popüler sosyal medya sitelerinde(Google+, Facebook, Twitter vb.) profesyonelce hazırlanmış kurumsal sayfaların oluşturulması.Ayrıca Google Adwords reklam seçeneğinin kullanılması ile web sitenizin trafiğinin arttırılması.

Responsive Web Tasarımı ile ilgili detaylı bilgi almak için  responsive-web-tasarim  sayfasını ziyaret edebilir bizle iletişim geçebilirsiniz.

devissoft@devisso.com / msalih.keles@devisso.com

0216 700 10 00 / 0535 024 93 83