EFT Yöntemleri Leave a comment

EFT Yöntemleri

EFT her tür duygusal ve zihinsel sorunun birkaç dakika veya birkaç gün gibi çok kısa bir zaman içinde ortadan kaldırılması için kullanılır,  parmak uçlarıyla bedendeki bazı akupunktur noktalarına dokunulması yoluyla uygulanan bir enerji çalışmasıdır.

Temel prensibi, ifade edilmemiş her tür olumsuz duygunun kişinin enerji bedeninde tıkanıklıklar veya aksamalar oluşturması, bu nedenle düzgünce akamayan enerjinin zihinsel, duygusal ya da bedensel rahatsızlıklara yol açmasıdır. EFT sürecinin gerekleri yerine getirilerek, enerji kanallarının uç noktalarına uygulanan hafif vuruşlar ile bu tıkanıklıklar açılır ve enerji dengelenir. Böylece, olumsuz duygular ortadan kalkar, yerine olumlu düşünce ve inançlar yerleşir. Alınan sonuçlar hızlı ve kalıcıdır.

Vücudumuzda bütün organlara ve dokulara ulaşan enerji merkezleri çakralar ve meridyenler vardır. Bu merkezler sayesinde evrenden bedenimize enerji alıp verir ve yaşamımızı sürdürürüz. Bu enerji merkezlerinde değişik nedenlerden dolayı oluşabilen blokajlar da hastalığa neden olur. Bu blokajlar, fiziksel hastalıklara yol açmasının yanı sıra, duygularımızı da etkiler. Yaşadığımız olumlu ya da olumsuz her olay, yaşadığımız her duygusal deneyim, vücuttaki enerji sistemimizin etkilenmesine neden olur. Meridyen ve çakra sistemimiz ile psikolojimiz birbirine örümcek ağı gibi bir bağla bağlıdır.

Duygusal Özgürleşme Tekniği EFT’nin uygulanması oldukça basittir. Bütün teknik, duygusal sorunun adını koymaktır, ona odaklanıp ve sonra da bu odaklanma sırasında vücudumuzdaki meridyen noktalarının üzerindeki akapunktur noktalarına  parmak uçlarımızla, hafif hafif vurmaktan oluşur. Bunu uygulamak sadece dakikalar alır. Her zaman her yerde akli dengesi yerinde olan herkes tarafından  kendi kendine uygulanabilir.

EFT öğrenmesi ve uygulaması oldukça basit ancak bir o kadar da etkili bir tekniktir. Kişi kendi kendine öğrenip uygulayabilir ancak bir başkası tarafından uygulanması var olan sorunların çözümünde daha etkili olacaktır. EFT den sonuç alabilmek için ona inanmak da gerekli değildir.

Selçuk DEVECİ NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu 0549 730 10 30 selcuk@hayatelimde.com

BEYİNGÜCÜ DERGİSİ ŞUBAT YAZISI
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Selçuk DEVECİ NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu 0549 730 10 30 selcuk@hayatelimde.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »