Kamasutra Leave a comment

Kamasutra

Kama Sutra  iki ayrı kelimedir : kama zevk demektir, sutra ise kitap anlamına gelir. İki kelime birleşince zevkin kitabı anlamına gelmektedir. İlişkiler de cinsellik önemli bir fonksiyondur.

Hindistan’da ki tapınaklarda çok fazla kamasutra heykelleri ve işlemeleri görülür. Roma imparatorluğu döneminde  kamasutra ayinleri yapan bir grup insan topluluğu bu kültürü halen günümüzde taşımakta ve bunun bir ibadet olarak görmektedir. Agnostik isimli bu topluluk kamasutra pozisyonları ile ayinler gerçekleştirirdi.

Kimilerine göre, Hindistan kökenli bir yaşam tarzıdır. Kimilerine göre ise sadece cinsel birleşme yoludur. Sadece bir cinsel eylem olarak nitelendirilen “Kama Sutra” eşleşme ve beraberlik yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bir tür yaşama sanatı olarak varsayılmıştır.

Bu öğretinin amaçları arasında kadın, erkek, çiftler arası denge, yaşamı sevdirmeyi amaçlayan düşünceler olmaktadır. Buna ek olarak cinsel açlığın giderilmesi konusunda kullanılabileceği görüşü de vardır. Ama genel olarak bunu sadece cinsel eylem olarak görenlerin sayısı daha yüksektir. Kamasutra pozisyonları çiftleri zevkin doruklarına çıkartır.

Kamasutra ile ilgili çok fazla yazılmış kitap ve dökümanlar bulunabilir.  Kamasutra sadece cinsel pozisyonları içermez aynı zamanda bu konuda oluşabilecek fantezilerin de bir süreci denilebilir. Eşler için cinsellik son derece önemlidir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »