NLP üzerine Leave a comment

Selçuk DEVECİ NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu

NLP üzerine

*Hayatımızın kontrolü kendi elimizdedir…
*Önemli olan bugün ne olduğumuz değil, yarın neye başlayacağımızdır… *Kişi şimdiki bir davranışı kendisi açısından mevcut en iyi seçeneği yansıtır… *Esnek olan kişi, sisteme hakimdir…
*Hayatınızı değiştirebilecek bütün kaynaklara sahipsiniz…
*Dünyada mümkün olan her şeyi siz de yapabilirsiniz…

Sadece nasıl yapılacağını bilmek gerekir. Eğer bir insan belli bir davranış sergileyebiliyorsa, o zaman benim için de bunu yapmak mümkündür. Bunun “NASIL” yapıldığını saptama işlemine “modelleme” denir. Nöro Linguistik Programlama ilk olarak bu işleme dayanarak ortaya çıkmıştır.

ANTHONY ROBBINS, Lise mezunu, 26 yaşında 14 kilo fazlası ve 2m. boyunda. Çevresiyle olan ilişkileri zayıf, gelecekten beklentisi çok azdı. 37 metre karelik bekar dairesinde yaşıyordu ve bulaşıklarını küvette yıkamak zorundaydı. Bunlara rağmen bütün sorunları fırsata dönüştürerek mükemmellik için stratejiler geliştirerek birden mükemmel başarılara ulaştı.

Bu Anthony Robbins tüm dünyada yazdığı “ Sınırsız Güç ” kitabıyla büyük yankılar yarattı ve diğer kitaplarıyla ABD’nin en ünlü kişisel gelişim uzmanı oldu.
Kendi çabalarıyla zengin olan Robbins ailesiyle birlikte deniz kenarında şatoda yaşamakta, kişisel başarı seminerlerine her yıl binlerce kişi katılmaktadır.

Hayallerimizin peşinde olmalıyız… Başarılı insanları başarılı yapan, kurdukları cümleler, hayaller ve düşüncelerdir. …

Her zaman bir çözüm var ama siz isterseniz…

Başarısızlık diye bir şey başarısızlık diye bir başarısızlık diye birşey yoktur, sadece geri bildirim vardır…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »