Sistemi Hackle Restaurant Manipülasyonu Leave a comment

Sistemi Hackle Restaurant Manipülasyonu

Herkese Merhaba ;

Bu yazımda sizlere manipülasyon teknikleri ile bir restaurant dan nasıl en iyi ve kaliteli hizmeti alabileceğiniz ile ilgili ip uçlarını vereceğim. En  iyi hizmeti alacağız hemde uygun hesap ödeyeceğiz.

Manipülasyon; İnsanları kendi bilgileri dışında veya istemedikleri halde etkileme veya yönlendirme işlemine denilmektedir.

Öncelikle şık ,bakımlı ve güzel görünmeye özen göstereceğiz. Enerjimizi kıyafetlerimiz yansıtmalıdır. Unutmayın meşgul ve varlıklı birisiniz.

 

  1. İçeri girdiğimizde bizi karşılayan kişiye buraya daha önce geldiğinize dair ip uçları vermelisiniz.Örneğin daha önce şu masada oturmuştuk yada ilk gözünüze çarpan yemeği çok sevmiştik şeklinde ibareler kullanmalısınız. Bırakmanız gereken algı daha önce buraya geldiğinize dair olmalı. Bu şekilde size yüksek hesap getirmelerini daha kapıdan içeri girer girmez engellemiş olacaksınız.
  2. Eğer gittiğiniz yer bir balık restaurantı ise ve 4 kişiden fazla kişiyseniz kesinlikle büyük balık tercih edin. Tabi bu balığın seçimini yaparken kilosu üzerinden pazarlık etmeniz gerekecektir. Örneğin balık 150 TL tuttu ise siz bu balığa 90 TL teklif edin. Emin olun 110- 120 TL ye bu balığı alacaksınız.  Az kişiyseniz sorun yok küçük balıkları tercih edebilirsiniz.
  3. Masa seçimini size hitap eden garsona bırakın. Bu şekilde ona güvendiğinizi hissedecektir. Size iyi bir  masa seçmek için çaba gösterecektir. Bu aşamada dik durun ve garsona sırtınızı dönmeyin. Ona bakın ve istemiş olduğunuz kaliteyi ona yansıtın.
  4. Önce iştah açıcı olarak soğuk mezelerinizi tercih edin. 2 Kişiyseniz 3 taneden fazla meze tercih etmeyin,bitiremezsiniz. Bu mezelere karar verirken 1 yoğurtlu bir sebze  ,1 kuru bakliyat,1 balık yada et mezesi olmasına özen gösterin. 3/2 oranını kişi sayısına bağlı olarak her zaman koruyun. Üstüne çıkmayın. Et yemeklerinde kişi başı 250 gr balık yemeklerinde de kişi başı 350 gr ı asla geçmeyin. Ziyan olur.
  5. Ekmeklerinizi mutlaka kızarmış olarak talep edin. Kızarmadan gelir ise geri gönderin. Günün yemeği yada menü tercih etmeyin. Bu menüler genelde bozulmak üzere olan ürünlerden seçilir.
  6. Menülerde sağ üst köşede en pahalı ve en karlı ürünler yer alır.Gözünüz bir menüye baktığında ilk bu noktaya bakar. hemen bu ürünün altında da size bunu aldırmak için çok tercih edilmeyen daha uygun fiyatlı bir yemek yer alır. Dikkatli olun.İçecekler bildiğiniz gibi restaurantlar için en karlı kısımdır. Bu neden ile alkollü içecekleri tam ihtiyacınız kadar sipariş edin. 50Cl yada 70 Cl vs. Bunun üzerine sipariş edeceğiniz farklı içecekler maliyetinizi her zaman çok fazla arttıracaktır. Rakı üzerine bira içmek vs… İlla bu şekilde bir ihtiyacınız var ise bunu başka bir yere geçerek yapınız.
  7. Yemeğinizin bitimine doğru mekanın sahibine yada ahçıbaşı (şefe) iyi dileklerinizi iletmek istediğiniz bir teşekkür yazısı yazın ve bunu garsona verip kendilerine ulaştırmasını isteyin. Bu size bütün ikramların önünü açacaktır. bu size fazladan hesabınızı ödedikten sonra bedava  bir içecek daha almanızı sağlayacak. İçeceğiniz o son birayı bu zamanda isteyin mesela.
  8. İyi ve eğitimli bir garson her zaman sizinle samimiyet kurmak isteyecektir. Ondan hesabı isterken inceltilmiş bir hesap isteyin. unutmayın tüm restaurantlar kaliteli müşteri ister.
  9. Rumeli Feneri Anadolu feneri gibi balık restaurantlarında kapıda bulunan kişiler ile toplam menü üzerinden total bir indirim isteyin. Emin olun menüden %30 a kadar indirim alabilirsiniz.
  10. hesabınıza mutlaka bakın. Zaten bakar bakmaz gözünüze fazla yazılmış bir şey var ise çarpacaktır. Kuver yazılı olan yerlerde genelde hesabın üstü ile birlikte size kolanyalı mendil ,şeker yada küçük bir ikram ile para üstünüz gelir. Buna aldanmayın. Kuver ödemesi yaptıysanız bahşiş bırakmayın.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »