HAVA YÖNÜ AYARLARI- 4 Yönlü Kaset Tipi Leave a comment

HAVA YÖNÜ AYARLARI- 4 Yönlü Kaset Tipi

 

Soğutma ve ısıtma etkinliğini arttırmak için soğutma ve ısıtma işlemlerine uygun hava yönlendirme kanadı pozisyonu seçin. Otomatik kanat düğmesine bastığınızda kanat pozisyonu soğutma ve ısıtma etkinliğini arttırmak için kendi kendine ayarlanır.

Soğutma için

Soğuk havanın odanın içine düzgün bir şekilde yayılması için kanadı hava yatay olarak üflenecek şekilde ayarlayın.

Isıtma için

(Isı pompalı tiplerde)
Isıtma durumunda sıcak havanın yer seviyesinde verilmesi için kanadı aşağıya doğru yönlendirin. Odanın şekline ve iç ünitenin yerine bağlı olarak gereken hava akım yönü sayısını seçin:
1. Dört yönlü;

2. Üç yönlü;

3. iki yönlü;

4. Boru tarafı;

5. Uzun taraf
UYARI! Hava akımı soğutma sırasında aşağıya doğru yönlendirilmişse, hava çıkış kanatlarında su damlacıklarına neden olacak şekilde buğulanma meydana gelir.

Hava Yönünün Ayarlanması;

– Klima durunca yukarı/aşağı hareketi ayarlanabilen panjur, otomatik olarak en alt konuma gelir.
– Isıtma işlemi başlayınca panjur yukarıya doğru hareket eder. Sonra “HEAT READY” (Isıtma hazır) durumuna geçilir.
– Uzaktan kumandanın ekranında yukarı/aşağı otomatik panjur hareketi (swing) işareti görünür.
– Isıtma işleminde “READY” (hazır) durumuna geçilir.

Ayarlama İşlemleri

1. Klima çalışırken  swing(panjur hareketi) düğmesine basın. Düğmeye her basıldığında  panjur bir kademe hareket eder hava yönü buna bağlı olarak değişir.

UYARI! Yatay panjurları elinizle hareket ettirmeyin. Cihaz arızalanabilir. Yatay panjurun yönünü uzaktan kumanda ile bu bölümde anlatıldığı gibi seçin. Yatay panjur uzaktan
kumandanın düğmesine basılınca hemen durmaz, panjurun konumunu istediğiniz konuma ayarlayın.

2. Otomatik Panjur  işleminin çalıştırılması için (Swing) düğmesine basın. Panjur en alt konuma gelir. Panjuru otomatik çalıştırmak için tekrar düğmesine basın. Ekranda yukarı/aşağı hareket işareti görünür.

3.Otomatik Panjur (Swing) işleminin durdurulması için  kanadı durdurmak için  yukarı/aşağı hareket ederken düğmesine basın, kanat hangi konumdaysa o konumda durur.
Kanadı belli bir konumda durdurmak isterseniz kanat istediğiniz konuma gelince düğmesine  basın, kanat istediğiniz konumda durur. düğmesine tekrar basılırsa kanat en üst konuma doğru  hareket eder ve hava yönünü yukarıya doğru ayarlayarak durur.Soğutma ya da nem alma (DRY)  konumunda düğmeye basıldığında zaman kanat  en alt konumdaysa durmaz, yukarıya doğru  hareketini sürdürür ve “3” konumuna gelince durur.

Ünitelerin hava dağıtım yönlerini birbirlerinden bağımsız olarak ayarlamak için düğmesine basın. Grup kontrolörde iç ünitelerin numaraları sırayla görünür. Görüntülenen iç ünitenin hava yönü ayarlanır. UNIT düğmesine basılınca bir sonraki üniteye geçilir. Eğer UNIT düğmesine basılınca görüntü çıkmazsa iç üniteler ortak çalışacak şekilde düzenlenmiştir. Üniteler bağımsız olarak ayarlanamaz. UNIT düğmesine her basıldığında  ekran yandaki şekildeki gibi değişir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »