Devis’So Mevcut ve yeni Kurulacak Olan Mekanik Tesisat Sistemlerinde Covid-19 Kapsamında UVC Ultraviole Uygulamaları Leave a comment

Devis’So  Mevcut ve yeni Kurulacak Olan Mekanik Tesisat Sistemlerinde Covid-19 Kapsamında UVC Ultraviole  Uygulamaları

Öncelikle Ultraviole Işınları hakkında temel bir bilgilendirme yapmakta fayda var.

UVC

Bu ışık sistemi ile Covid-19 ,Sars vb bakterilerin DNA parçalanarak yok edilebilen ışık sistemleridir.  253,7 nanometre dalga boyundaki ışıklardır. Ancak her 253,7 nanometrede ki ışık bunu sağlayamaz. Ürün malzemelerinin 1” 2,54 cm  lambanın 1 m sinde olması gereken etkisi yani  enerjisi  tek beslemeli olan ürünlerde 7,8 mikron W/Cm2 olmalıdır. 2 beslemeli ürünlerde 9 mikron w/cm2 olmalıdır. Bu ışıklar   Mor yada mavi  renkteki ışıklardır. Mikroorganizmaların DNA larını  parçalar. Ancak her UV-C güç miktarı aynı değildir. Bu bakterilerin parçalanması için  olması gereken test şartları  10 C de 2,5m/sn hava değerlerine göre yapılmış olması gerekir. Bu neden ile doğru UVC ürünlerinin tercih edilmesi ve kullanılması gereklidir.  Diğer firmaların sattığı UVC sistemleri sadece 4 te 1 gücündedir. Bu lambaların enerji değerleri ve ömürleri de kullanıldıkça yok olur. Olması gereken 9000 saat çalışan  bir  UVC 1 yıl sonra ürettiği enerjinin yarısına düşer. Ancak hemen hemen bütün firmaların UVC değerleri ilk  çalıştığı zaman anında  5 te 1 oranında güçleri  düşer. UVC uygulamalarında Kesinlikle insan temasından kaçınılması gereklidir. İnsanlar için zararlıdır.  İnsan gözlerine zarar verir. İnsan cildini yakar. Konjoktivi hastalığı olmasına sebep verir. Kansorejen bir etkisi yoktur. Tulum ve özel kıyafetler ile kullanılması gereklidir.  Cam arkasından ultraviole ışıklara bakılabilir.

UVC sistemleri, Koronavirüs de dahil olmak üzere virüslere karşı çok etkilidir ve mükemmel pandemik koruma sağlar. Yüksek UVC kapasiteli mikroorganizmaların DNA’sını ve RNA’sını yok ederek çalışır. Bu nedenle grip, soğuk algınlığı, Koronavirüs/SARS, kızamık ve kızamıkçık dahil tüm virüs türlerine karşı etkilidir. HVAC sistemlerindeki resirkülasyon havası, cihaz ya da kanal içerisinde çoklu hava sirkülasyonu yaratarak mikroorganizmaların UVC maruziyetini arttırmakta ve bu sayede de salınan ışık enerjisinin havadaki mikroorganizmalara karşı etkisi arttırılmaktadır. Devis’So  UVC, en yüksek UVC kapasitesine sahip olup, HVAC sistem verimliliğini arttırarak soğutma bataryalarındaki biyo filmleri giderirken iç mekan hava kalitesini arttırmaktadır.

ÜRÜN UYGULAMA ALANLARI AŞAĞIDA Kİ ŞEKİLDEDİR.

Ev tipi Split Klimalarda UVC uygulamaları

Merkezi Klima Sistemleri UVC Uygulamaları

HVAC Klima Santrali Roof Top vb Tüm ısıtıcı ve  Soğutucu Bataryalı Sistemlerinde  UVC Uygulamaları

Havuz Tesisatı Uygulamaları UVC Uygulamaları

İç Ortam Hava Temizliği UVC Uygulamaları

Firmamızdan projelendirme ürün tedariği ve satış sonrası hizmetler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Selcuk.deveci@devisso.com

Gsm:0549 730 10 30

0216 700 10 00

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »