Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Eğitimi

EĞİTİM                           :  ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

EĞİTİMİN AMACI        : Eğitimcilerin Öğrenci- Ebeveyn çizgisinde hem onları daha iyi anlamak,       yönlendirmek hem de kendilerine yüklenmeden olayları çözebilmelerini sağlamak amacıyla    hazırlanan bir eğitimdir. Bu alanda kendi işini ve şirketini kurmak isteyen kişilerin yetkilendirilmesi sağlanır.

EĞİTİMİN SÜRESİ       : 2 GÜN

KONU ANALİZİ

NLP NEDİR

BEYNİN ÇALIŞMA SİSTEMİ

GÖRSEL, İŞİTSEL, DOKUNSAL ÖĞRENME MODELLERİ

KOÇLUK TANIMI

HEDEF BELİRLEME SONUÇ ALMA

SINAV KAYGISININ OLUMLU ENERJİYE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

AİLELERLE İLETİŞİM

KOÇLUK UYGULAMALARI

EĞİTİMİN AMACI : Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kişilerin kurumlarına ve yönettikleri birimlere, insanlara, temsil ettikleri alanlara yönelik daha etkin rol almalarını ve kendilerini geliştirme yolu ile iş hayatında ki başarılarını bir adım öteye taşımalarını hedefleyen eğitimlerimizden biridir.

Katılımcıda Aranan Şartlar:  Bu eğitim +18 yaş grubu yetişkinler için düzenlenmiştir. Her branştan öğretmenler, Eğitimciler , Kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler , Ebeveynler, Yeni bir meslek kazanmak isteyen herkes.

Sınav ve Belgelendirme: Eğitimin sonun da tüm katılımcılara Devis’So Akademi tarafından

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU Katılım Belgesi düzenlenmektedir. Bu alanda kendi işini ve şirketini kurmak isteyen kişilerin yetkilendirilmesi sağlanır.

İLETİŞİM

www.devisso.com

Email: akademi@devisso.com

Tel: 0216 700 10 00

Gsm: 0549 730 10 31

Devis’So Akademi  Tic. San. Ltd. Şti.

Maltepe/İstanbul

 

 

Öğrenci Koçluğu ve Farkındalık

Gün geçtikçe okulu sevmeyen, çevresi ve ailesiyle iletişim kuramayan, ne istediğini bilmeyen, kaygı ve korku içinde kıvranan, bağımlılıkları olan, yaşama amacı olmayan gençlerin sayısı artmakta. Aslında “öğrenci” demek yerine “ergen gençlik” demek daha doğru olacak. Çünkü öğrencilik kavramı hepimiz için geçerli, hepimiz hâlâ anne baba olmayı, daha iyi iş yapabilmeyi ve hayata dair bilmediğimiz pek çok şeyi sürekli öğrenen öğrencileriz. Ebeveynlerin ve öğretmenlerin bunu her zaman hatırlaması gerekir.

Sadece çocuklarımız öğrenmiyor, hepimiz öğreniyoruz. İşte öğrenci koçluğunda, bu bakış açısından yola çıkarak genç ergenlerle aynı suda yüzerek bir ekip olmak, işi her iki taraf içinde eğlenceli bir hale getiriyor.

Öğrenci koçluğunun bazı noktalarında, aile ile beraber ebeveyn koçluğu çalışması da yapılarak, çift taraflı bir farkındalık ve gelişim sağlanıyor. Bir çocuk için aile ortamı çok önemlidir, kendini güvende hissetmek, anlaşıldığını görmek ve sevildiğini bilmek ister. Aile aynı kısır döngünün içinde gözlemleme kabiliyetini zamanla yitirebilir. Üçüncü bir göz olabilmek ya da sorunlarla, cevapların yansımasını görebilmek bu noktada hızlı değişimi getirir.

Öğrenci koçluğunda okul, ders, sınav, gelecek, başarı gibi pek çok kavram çalışmaları,
Gelecek vizyonu oluşturma, hayat başarısı, kişisel yeteneklerin çıkarılıp, kullanılması,
Sağ ve sol beynin dengeli kullanımı,
Hafıza ve hızlı öğrenme teknikleri,
Duygu yönetimi,
İlişki ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi,
Stres ve kaygı seviyesinin düşürülmesi,
Hayal gücünün olumlu şekilde kullanılması,
Özgüven, özdeğer, özsaygı geliştirilmesi gibi pek çok konu üzerinde çalışır.

Genç ergenin öncelikli ihtiyaç konusu karşılıklı belirlenir. Kendisini daha iyi tanıyarak bir yandan farkındalık kazanırken diğer yandan da egzersizlerle yaşam kalitesini artırır.

Eğer çocuğunuza öğrenci koçluğu aldırmak istiyorsanız lütfen ona anlatmayın, bu yazıyı okutun ve öngörüşmeye gelip gelmemeye kendisi isteyerek karar versin. Bu çocuğunuzun karar vermesi ve istekli olması gereken bir konu. Eğer  konuyu nasıl açacağınızı bilmiyorsanız önce beni arayıp yardım alabilirsiniz.

Translate »